Fragtfri levering
ved køb over 349,- (cykler og cykelholdere undtaget)
levering 1-2 dage
Den originale Tubeless Sealant, der blev udgivet i 2022, blev primært designet til effektiv punkterings forsegling ved at maksimere overfladearealet af den flydende latex for forbedret ydeevne.
Pro-racere værdsatte dets bekvemmelighed, da de ofte skiftede dæk baseret på racerforhold og nemt kunne hælde frisk tætningsmiddel i uden at skulle sprøjte det ind gennem ventilen.
Men vi hørte to hovedbekymringer fra mere afslappede cyklister - det tørrede hurtigt ud, når det ikke var i brug, og dets sammensætning af den længere streng kulfiber gjorde indsprøjtning vanskelig og problematisk, hvilket førte til en potentielt rodet installation, hvis den ikke blev håndteret omhyggeligt.
Endelig havde den gamle naturlige latex-formel brug for en to-trins proces for at forblive flydende længere.
Det er blevet elimineret med vores nye blanding af naturlig og syntetisk latex.
SILCA Ultimate Sealant Er en et-trins proces, der varer +6 måneder og stadig frem for alt andet forsegler punkteringer på løbsdagen.
Kan injiceres gennem din ventil, forsegler en 6 mm+ punktering og holder op til 6 måneder.
Den perfekte tætningsmasse til dem, der leder efter den ultimative tætningsevne, lang levetid og brugervenlighed.
Brug:

| SKU | 21065 |
|---|---|
| Produkt vægt (kg): | 1 |
| Forsendelsesvægt (kg): | 1.000000 |
| EAN | 810093162901 |
| Producent | SILCA |
| Producent nummer: | AM-AC-059-ASY-0100 |
| Use Quantity Ranges Based Stock Status | Yes |
| Leveringstid | Leveringstid 1-2 dage |
** Fri fragt over 349 kr kun uden omdeling og gælder ikke cykler og cykelholder
